Matura – Kursy przygotowawcze stacjonarne oraz olnine

img

Matura - Kursy przygotowawcze stacjonarne

 

Matura jest szczególnym priorytetem dla szkoły Edukaina. Dlatego kursy do matury prowadzimy profesjonalnie i w dobrej atmosferze

indywidualnie,

w parach oraz

w małych grupach (zwykle 4 osoby),

dzięki czemu nauczyciel może dotrzeć do każdego ucznia z odpowiednią metodą nauczania i poświęcić mu wystarczającą ilość czasu, a obecność innych uczniów w grupie wpływa nie tylko na dobrą atmosferę, ale również pozwala poznawać przedmiot wydajniej, z różnych punktów widzenia oraz uczyć się także na cudzych błędach.

matura 2023 - kursy maturalne przygotowawcze

Nasze kursy realizują podstawę programową matury według wymogów CKE

Wielkość grupy zależy od poziomu i konkretnego kursu oraz preferencji uczniów. Wielkość grupy wpływa także na cenę za osobę.

Nauka wspomagana jest multimediami, a także narzędziami, które nie pozwalają uczniowi wypaść z rytmu nauki, gdy z powodu choroby nie może wziąć udziału w zajęciach. 

Zajęcia w formie zdalnej przeprowadzamy z wykorzystaniem popularnych  profesjonalnych narzędzi (zoom, Messenger, Google Hangouts, Skype), które dobieramy do potrzeb i możliwości ucznia oraz tablic online. 

Kurs trwa od października do końca kwietnia – spóźnialscy mogą dołączyć do grupy także po rozpoczęciu kursu. 

W przypadku, gdy terminy matur zostaną przełożone, np. z powodu pandemii, jesteśmy gotowi dostosować grafik zajęć lub nawet zaproponować dodatkowe zajęcia w atrakcyjnej cenie, by uczniowie nie mieli przerwy od nauki przed egzaminami.

W trakcie kursu odbywają się testy weryfikujące postępy oraz utrwalające wiedzę, a na koniec kursu trening rozwiązywania testów oraz symulacja egzaminu maturalnego.

 

Rodzaje kursów w zależności od terminu i czasu trwania

W obecnym roku szkolnym proponujemy następujące rodzaje kursów:

MATURA Kurs roczny – zaczyna się w drugiej połowie września i kończy tuż przed egzaminem. Kurs polega na zrealizowaniu dokładnej powtórki materiału, uzupełnieniu braków oraz przećwiczeniu zadań (arkuszy) egzaminacyjnych pod kątem opanowania pisania pod  klucz maturalny.

MATURA Intensywny kurs feryjny – na tym kursie intensywnie ćwiczymy rozwiązywanie arkuszy egzaminacyjnych, i uczymy się metod i schematów ich rozwiązywania. Diagnozujemy braki wiedzy i pomagamy je uzupełnić. Kurs odbywa się w ferie we wszystkie dni powszednie, z częstotliwością dobraną do potrzeb i oczekiwań danego ucznia lub grupy.

MATURA Intensywny kurs 1-semestralny, który, podobnie jak kursy feryjne, charakteryzuje się większą częstotliwością zajęć i wydłużonymi lekcjami. Wszystko to, by w krótkim czasie uczniowie zdążyli powtórzyć pełny zakres materiału.

 

Nasi nauczyciele na kursach do matury

Dysponujemy starannie dobraną kadrą pedagogiczną, na którą składają się:

Nauczyciele na co dzień uczący w szkołach średnich, często będący egzaminatorami maturalnymi

Zawodowi korepetytorzy – bardzo doświadczeni i doskonale przygotowani korepetytorzy z kierunkowym wykształceniem 

Lektorzy językowi którzy ukończyli  stosowne kierunki filologiczne i specjalizują się w nauczaniu

Więcej szczegółów o naszym zespole pedagogicznym znajdziesz w zakładce KADRA.